Tillverkarens artikelnummerBPZ:VVP47.15-2.5
GTIN7612914016430
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP47.15-2.5
DimensionG 3/4" (DN15)
Standard-
Övrig infokvs-värde 2.5, lyfthöjd 2,5mm
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914016430
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 15
Utvändig rördiameter anslutning 1 15 mm
Anslutning 1 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 15
Utvändig rördiameter anslutning 2 15 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 3 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 32,5 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 32,5 mm
Längd anslutning 2 32,5 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 32,5 mm
Axelhöjd 46 mm
Palltyp -
Djup (mm) 93
Bredd (mm) 75
Höjd (mm) 42
Vikt (kg) 0,363
RSK-nummer5865560
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP47.15-2.5
DimensionG 3/4" (DN15)
Standard-
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 15
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 15
Ytskydd Övrigt
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 32,5 mm
Längd anslutning 2 32,5 mm
Axelhöjd 46 mm