Tillverkarens artikelnummerBPZ:VVP47.20-4
GTIN7612914016447
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP47.20-4
DimensionG 1" (DN20)
Standard-
Övrig infokvs-värde 4, lyfthöjd 2,5mm
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914016447
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 20
Utvändig rördiameter anslutning 1 20 mm
Anslutning 1 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 20
Utvändig rördiameter anslutning 2 20 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 1,75 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 40 mm
Axelhöjd 49 mm
Palltyp -
Djup (mm) 105
Bredd (mm) 90
Höjd (mm) 47
Vikt (kg) 0,466
RSK-nummer5865561
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP47.20-4
DimensionG 1" (DN20)
Standard-
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 20
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 20
Ytskydd Övrigt
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Axelhöjd 49 mm