| Produktnamn | VXF32.15-1.6 |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, kvs1,6 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3-vägs |
| Utförande | med flänsar |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55202-V113 |
|---|
| GTIN | 7612914086938 |
|---|
| Materialkvalitet | Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25) |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 15 |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 15 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 10 |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 4 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,02 % |
| Läckageförlust bypass kvs-värde | 2 % |
| Installationsmetod, fördelande | Nej |
| Styrinställning (Svo) | 50 % |
| Slaglängd | 20 mm |
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 2,6 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5353968.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_19_5353851.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560032921-00011 v1.pdf |
| RSK-nummer | 5354009 |
| GTIN | 7612914086938 |
| Produkt | Styrventil |
| Produktnamn | VXF32.15-1.6 |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3-vägs |
| Utförande | med flänsar |
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tryckklass | PN 10 |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 20 mm |