| Produktnamn | VXF32.25-10 |
| Dimension | DN25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, kvs10 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55202-V117 |
|---|
| GTIN | 7612914086976 |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 25 |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 25 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 10 |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 4 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,02 % |
| Läckageförlust bypass kvs-värde | 2 % |
| Installationsmetod, fördelande | Nej |
| Styrinställning (Svo) | 50 % |
| Slaglängd | 20 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 3,8 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5353968.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_19_5353851.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560032921-00011 v1.pdf |
| RSK-nummer | 5354013 |
| GTIN | 7612914086976 |
| Produkt | Styrventil |
| Produktnamn | VXF32.25-10 |
| Dimension | DN25 |
| Storlek | - |
| Tryckklass | PN 10 |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 20 mm |