| Produktnamn | VXF43.80-80 |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | 310x200x346mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, kvs80 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | styrventil |
| Utförande | 3-vägs, med fläns |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55206-V126 |
|---|
| GTIN | 4047625003579 |
|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 80 |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 80 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 4 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,01 % |
| Läckageförlust bypass kvs-värde | 2 % |
| Installationsmetod, fördelande | Nej |
| Styrinställning (Svo) | 100 % |
| Slaglängd | 40 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 22,1 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5351505.pdf |
| RSK-nummer | 5360124 |
| GTIN | 4047625003579 |
| Produkt | Styrventil |
| Produktnamn | VXF43.80-80 |
| Dimension | DN80 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | styrventil |
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Tryckklass | PN 16 |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 40 mm |