Tillverkarens artikelnummerBPZ:VXG44.15-2.5
GTIN7612914011503
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXG44.15-2.5
DimensionDN15
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16, Kvs2,5
Effekt/Eldata-
Funktion-
Utförande3-vägs, utan koppling
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914011503
Dimension (Nominell diameter) DN 15
Utvändig rördiameter alla anslutningar 15 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 4 bar
Ytskydd Obehandlad
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Grundkarakteristisk Linjär
Läckageförlust bypass kvs-värde 0,02 %
Installationsmetod, fördelande Nej
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 50 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 50 mm
Längd anslutning 2 50 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 50 mm
Längd anslutning 3 58 mm
Bygglängd anslutning 3 (Z3) 58 mm
Axelhöjd 49 mm
Höjd (mm) 70
Vikt (kg) 0,58
RSK-nummer5353707
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXG44.15-2.5
DimensionDN15
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16, Kvs2,5
Effekt/Eldata-
Funktion-
Utförande3-vägs, utan koppling
Materialkvalitet Brons Rg5
Ytskydd Obehandlad
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 50 mm
Längd anslutning 2 50 mm
Längd anslutning 3 58 mm
Axelhöjd 49 mm