Tillverkarens artikelnummerBPZ:VXP45.10-0.63
GTIN7612914012982
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.10-0.63
DimensionDN10
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 0,63
Utförande3-vägs
Färg-
Ytbehandling-
Material -
Standard-
Övrig info-
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914012982
Produktegenskaper
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension (Nominell diameter) Övrigt
Utvändig rördiameter alla anslutningar 10 mm
Anslutningar Utvändig gänga
Med koppling anslutning 1 Ja
Med koppling anslutning 2 Ja
Med koppling anslutning 3 Ja
Tryckklass PN 16
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 4 bar
Ytskydd Obehandlad
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Läckageförlust bypass kvs-värde 0,02 %
Grundkarakteristisk för bypass Linjär
Med T-stycke för 4-vägsanslutning Nej
Installationsmetod, fördelande Nej
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Bygglängd anslutning 3 (Z3) 30 mm
Axelhöjd 45 mm
GTIN FP -
Förpackningstyp Oförpackad
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 60
Bredd (mm) 35
Höjd (mm) 85
Vikt (kg) 0,25
RSK-nummer5351485
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.10-0.63
DimensionDN10
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 0,63
Utförande3-vägs
Färg-
Ytbehandling-
Material -
Standard-
Övrig info-
Materialkvalitet Brons Rg5
Anslutningar Utvändig gänga
Med koppling anslutning 1 Ja
Med koppling anslutning 2 Ja
Med koppling anslutning 3 Ja
Tryckklass PN 16
Ytskydd Obehandlad
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Axelhöjd 45 mm