Tillverkarens artikelnummerBPZ:VXP45.10-1.6
GTIN7612914013002
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.10-1.6
DimensionDN10
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 1,6
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914013002
Produktegenskaper
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension (Nominell diameter) Övrigt
Utvändig rördiameter alla anslutningar 10 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 4 bar
Ytskydd Obehandlad
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Läckageförlust bypass kvs-värde 0,02 %
Installationsmetod, fördelande Nej
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Bygglängd anslutning 3 (Z3) 30 mm
Axelhöjd 45 mm
Palltyp -
Djup (mm) 60
Bredd (mm) 35
Höjd (mm) 85
Vikt (kg) 0,25
RSK-nummer5351487
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.10-1.6
DimensionDN10
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 1,6
Materialkvalitet Brons Rg5
Ytskydd Obehandlad
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Axelhöjd 45 mm