Tillverkarens artikelnummerBPZ:VXP45.20-4
GTIN7612914013026
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.20-4
DimensionDN20
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 4
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914013026
Produktegenskaper
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension (Nominell diameter) DN 20
Utvändig rördiameter alla anslutningar 20 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 3,5 bar
Ytskydd Obehandlad
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Läckageförlust bypass kvs-värde 0,02 %
Installationsmetod, fördelande Nej
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 40 mm
Längd anslutning 3 40 mm
Bygglängd anslutning 3 (Z3) 40 mm
Axelhöjd 49 mm
Palltyp -
Djup (mm) 80
Bredd (mm) 40
Höjd (mm) 100
Vikt (kg) 0,48
RSK-nummer5351489
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.20-4
DimensionDN20
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 4
Materialkvalitet Brons Rg5
Ytskydd Obehandlad
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Längd anslutning 3 40 mm
Axelhöjd 49 mm