Tillverkarens artikelnummerBPZ:VXP45.25-6.3
GTIN7612914013033
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.25-6.3
DimensionDN25
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 6,3
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914013033
Produktegenskaper
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension (Nominell diameter) DN 25
Utvändig rördiameter alla anslutningar 25 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 3 bar
Ytskydd Obehandlad
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Läckageförlust bypass kvs-värde 0,02 %
Installationsmetod, fördelande Nej
Styrinställning (Svo) 100 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 40 mm
Längd anslutning 3 40 mm
Bygglängd anslutning 3 (Z3) 40 mm
Axelhöjd 51 mm
Palltyp -
Djup (mm) 80
Bredd (mm) 45
Höjd (mm) 100
Vikt (kg) 0,65
RSK-nummer5351490
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP45.25-6.3
DimensionDN25
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 6,3
Materialkvalitet Brons Rg5
Ytskydd Obehandlad
Styrinställning (Svo) 100 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Längd anslutning 3 40 mm
Axelhöjd 51 mm