Tillverkarens artikelnummerBPZ:VXP47.10-0.25
GTIN7612914020390
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP47.10-0.25
DimensionG 1/2" (DN10)
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktion3-vägs styrventil
Utförandemed utvändig gänga
Färgmässing
Ytbehandling-
Material rödgods CC491K
Standard-
Övrig infokvs-värde 0,25, lyfthöjd 2,5mm
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914020390
Produktegenskaper
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension (Nominell diameter) Övrigt
Utvändig rördiameter alla anslutningar 10 mm
Anslutningar Utvändig gänga
Med koppling anslutning 1 Ja
Med koppling anslutning 2 Ja
Med koppling anslutning 3 Ja
Tryckklass PN 16
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 4 bar
Ytskydd Obehandlad
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Linjär
Läckageförlust bypass kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk för bypass Linjär
Med T-stycke för 4-vägsanslutning Nej
Installationsmetod, fördelande Nej
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Bygglängd anslutning 3 (Z3) 30 mm
Axelhöjd 46 mm
Palltyp -
Djup (mm) 93
Bredd (mm) 75
Höjd (mm) 42
Vikt (kg) 0,331
RSK-nummer5865562
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP47.10-0.25
DimensionG 1/2" (DN10)
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktion3-vägs styrventil
Utförandemed utvändig gänga
Färgmässing
Ytbehandling-
Material rödgods CC491K
Standard-
Materialkvalitet Brons Rg5
Anslutningar Utvändig gänga
Med koppling anslutning 1 Ja
Med koppling anslutning 2 Ja
Med koppling anslutning 3 Ja
Tryckklass PN 16
Ytskydd Obehandlad
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Axelhöjd 46 mm