Tillverkarens artikelnummerBPZ:VXP47.10-1.6
GTIN7612914016478
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP47.10-1.6
Standard-
Övrig infokvs-värde 1.6, lyfthöjd 2,5mm
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914016478
Dimension (Nominell diameter) Övrigt
Utvändig rördiameter alla anslutningar 10 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 3 bar
Ytskydd Obehandlad
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Linjär
Läckageförlust bypass kvs-värde 0,05 %
Installationsmetod, fördelande Nej
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Bygglängd anslutning 3 (Z3) 30 mm
Axelhöjd 46 mm
Vikt (kg) 0,331
RSK-nummer5865566
ProduktStyrventil
ProduktnamnVXP47.10-1.6
Standard-
Materialkvalitet Brons Rg5
Ytskydd Obehandlad
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Längd anslutning 3 30 mm
Axelhöjd 46 mm