Avaktiverad 2022-06-02
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-06-17
RSK-nr enhet: ST
Pumpenhet installeras med Flamcomat Grundkärl med integrerad avluftningsenhet som tillsammans med en pumpenhet håller tryckhållning, avluftning och påfyllning. Då kärlet verkar som öppet kärl, behövs ej besiktning.
Pumpenhet installeras med Flamcomat Grundkärl med integrerad avluftningsenhet som tillsammans med en pumpenhet håller tryckhållning, avluftning och påfyllning. Då kärlet verkar som öppet kärl, behövs ej besiktning.
| RSK-nummer | 5531040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17780 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tryckhållningsenhet |
| Produktnamn | Flamcomat M10 |
| Dimension | G32 |
| Storlek | H=540mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 2,0-5,0bar |
| Effekt/Eldata | 900-4700kW |
| Funktion | till expansionskärl |
| Utförande | tryckhållningspump |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | stålplåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.flamcogroup.com/se/catalog/flexcon-expansion-system-och-tillbehor/expansionsautomater/flamcomat-grundkarl-och-extrakarl/flamcomat-fg-grundkarl |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 17780 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.flamcogroup.com/se/catalog/flexcon-expansion-system-och-tillbehor/expansionsautomater/flamcomat-grundkarl-och-extrakarl/flamcomat-fg-grundkarl |
|---|
| Max. arbetstryck | 5 bar |
|---|---|
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 70 °C |
| Anslutningsspänning | 230 V |
| Kopplingsbar | Ja |
| Digital styrenhet | Ja |
| Dubbel pump/kompressorenhet | Nej |
| Med utbytbart membran | Nej |
| Höjd | 540 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 540 | ||
| Bredd (mm) | 530 | ||
| Höjd (mm) | 930 | ||
| Vikt (kg) | 49 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5531040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17780 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tryckhållningsenhet |
| Produktnamn | Flamcomat M10 |
| Dimension | G32 |
| Storlek | H=540mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 2,0-5,0bar |
| Effekt/Eldata | 900-4700kW |
| Funktion | till expansionskärl |
| Utförande | tryckhållningspump |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | stålplåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.flamcogroup.com/se/catalog/flexcon-expansion-system-och-tillbehor/expansionsautomater/flamcomat-grundkarl-och-extrakarl/flamcomat-fg-grundkarl |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 17780 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.flamcogroup.com/se/catalog/flexcon-expansion-system-och-tillbehor/expansionsautomater/flamcomat-grundkarl-och-extrakarl/flamcomat-fg-grundkarl |
|---|
| Max. arbetstryck | 5 bar |
|---|---|
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 70 °C |
| Anslutningsspänning | 230 V |
| Kopplingsbar | Ja |
| Digital styrenhet | Ja |
| Dubbel pump/kompressorenhet | Nej |
| Med utbytbart membran | Nej |
| Höjd | 540 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 540 | ||
| Bredd (mm) | 530 | ||
| Höjd (mm) | 930 | ||
| Vikt (kg) | 49 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |