Inlagd: 2009-06-23
RSK-nr enhet: ST
Pneumatex Primärkärl Compresso CG 5000.10
Pneumatex Primärkärl Compresso CG 5000.10
| RSK-nummer | 5531716 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7123008 |
| GTIN | 7640148631150 |
| Produkt | Primärkärl |
| Produktnamn | Ptex Compresso CG5000.10 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/compresso-connect |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 7123008 |
|---|
| GTIN | 7640148631150 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/compresso-connect |
|---|
| Volym/Innehåll | 5000 l |
|---|---|
| Förtryck | 0 bar |
| Med fast väggfäste | Nej |
| Vertikal placering | Ja |
| Horisontell placering | Nej |
| Med ben/fötter | Ja |
| Med utbytbart membran | Ja |
| Dimension expansionsanslutning | 1 1/2" (40) |
| Anslutning | Utvändig gänga R, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Färg | Blå |
| Diameter | 1300 mm |
| Höjd | 4250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1300 | ||
| Bredd (mm) | 1300 | ||
| Höjd (mm) | 4262 | ||
| Vikt (kg) | 1180 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_14_5531894.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_14_5531894.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_14_5531616.pdf |
| RSK-nummer | 5531716 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7123008 |
| GTIN | 7640148631150 |
| Produkt | Primärkärl |
| Produktnamn | Ptex Compresso CG5000.10 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/compresso-connect |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 7123008 |
|---|
| GTIN | 7640148631150 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climatecontrol.imiplc.com/sv-se/produkter/compresso-connect |
|---|
| Volym/Innehåll | 5000 l |
|---|---|
| Förtryck | 0 bar |
| Med fast väggfäste | Nej |
| Vertikal placering | Ja |
| Horisontell placering | Nej |
| Med ben/fötter | Ja |
| Med utbytbart membran | Ja |
| Dimension expansionsanslutning | 1 1/2" (40) |
| Anslutning | Utvändig gänga R, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Färg | Blå |
| Diameter | 1300 mm |
| Höjd | 4250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1300 | ||
| Bredd (mm) | 1300 | ||
| Höjd (mm) | 4262 | ||
| Vikt (kg) | 1180 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_14_5531894.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_14_5531894.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_14_5531616.pdf |