RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-05-20
RSK-nr enhet: ST
Reflex Reflexomat RS är en styrenhet med kompressor och styrlåda med touchdisplay som ska kompletteras med ett expansionskärl typ RG för att få en komplett tryckhållningsanläggning. I styrskåpet finns larmutgångar, analoga signaler för tryck och nivå, samt RS485 gränssnitt som kan kompletteras med modul för att få önskad kommunikationsmöjlighet. Påfyllningsset kan väljas till för att få en automatisk påfyllning.
Reflex Reflexomat RS är en styrenhet med kompressor och styrlåda med touchdisplay som ska kompletteras med ett expansionskärl typ RG för att få en komplett tryckhållningsanläggning. I styrskåpet finns larmutgångar, analoga signaler för tryck och nivå, samt RS485 gränssnitt som kan kompletteras med modul för att få önskad kommunikationsmöjlighet. Påfyllningsset kan väljas till för att få en automatisk påfyllning.
| RSK-nummer | 5533033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Styrenhet |
| Produktnamn | Reflex Reflexomat RS 90/1 T |
| Dimension | - |
| Storlek | B: 480mm, Dj: 491mm, H: 921mm |
| Tryck/Flöde/Temp | < 4,5 bar drifttryck. PN6 |
| Effekt/Eldata | 230V / 50Hz, 0,75kW |
| Funktion | tryckhållning med kompressor |
| Utförande | styrskåp Touch |
|---|---|
| Färg | grön, grå, svart |
| Ytbehandling | delvis pulverlackerad |
| Material | stålplåt, aluminium, plast |
| Standard | DIN-EN12828 |
| Övrig info | ska kompletteras med RG kärl |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermvvs.se/tryckhallning-2/slutna-karl-med-kompressor-2/reflexomat-rs/ |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermvvs.se/tryckhallning-2/slutna-karl-med-kompressor-2/reflexomat-rs/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 820 | ||
| Höjd (mm) | 1210 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1123_5533033.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1123_5533033.pdf |
| RSK-nummer | 5533033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Styrenhet |
| Produktnamn | Reflex Reflexomat RS 90/1 T |
| Dimension | - |
| Storlek | B: 480mm, Dj: 491mm, H: 921mm |
| Tryck/Flöde/Temp | < 4,5 bar drifttryck. PN6 |
| Effekt/Eldata | 230V / 50Hz, 0,75kW |
| Funktion | tryckhållning med kompressor |
| Utförande | styrskåp Touch |
|---|---|
| Färg | grön, grå, svart |
| Ytbehandling | delvis pulverlackerad |
| Material | stålplåt, aluminium, plast |
| Standard | DIN-EN12828 |
| Övrig info | ska kompletteras med RG kärl |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermvvs.se/tryckhallning-2/slutna-karl-med-kompressor-2/reflexomat-rs/ |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermvvs.se/tryckhallning-2/slutna-karl-med-kompressor-2/reflexomat-rs/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 820 | ||
| Höjd (mm) | 1210 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1123_5533033.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1123_5533033.pdf |