RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-05-27
RSK-nr enhet: ST
Tryckhållningsenhet med pump och motorventil som styrs via en PLC. Anläggningsdata förs in via en touchdisplay på tryckhållningsenheten. Levereras som std.för max 4 bar arb.tryck. Högre max arbetstryck kan levereras vid förfrågan. Installeras tillsammans med H-Line öppet expansionskärl XXX liter.
Tryckhållningsenhet med pump och motorventil som styrs via en PLC. Anläggningsdata förs in via en touchdisplay på tryckhållningsenheten. Levereras som std.för max 4 bar arb.tryck. Högre max arbetstryck kan levereras vid förfrågan. Installeras tillsammans med H-Line öppet expansionskärl XXX liter.
| RSK-nummer | 5533037 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | HL 1068 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tryckhållningsenhet |
| Produktnamn | Soft-X 70 P Standard |
| Dimension | 22mm CU |
| Storlek | 750 x 500 x 250 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 7 bar / 70 C |
| Effekt/Eldata | 0,67 kW / 230-volt |
| Funktion | tryckhållning |
| Utförande | Modbus RTU/TCP |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/mässing/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | med pump och motorventil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | HL 1068 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x600 mm (ISO 0-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1037_5533037.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1037_5536406.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1037_5533037.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1037_5533037.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5568982754-00006 v2.pdf |
| RSK-nummer | 5533037 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | HL 1068 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tryckhållningsenhet |
| Produktnamn | Soft-X 70 P Standard |
| Dimension | 22mm CU |
| Storlek | 750 x 500 x 250 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 7 bar / 70 C |
| Effekt/Eldata | 0,67 kW / 230-volt |
| Funktion | tryckhållning |
| Utförande | Modbus RTU/TCP |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/mässing/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | med pump och motorventil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | HL 1068 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x600 mm (ISO 0-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1037_5533037.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1037_5536406.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1037_5533037.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1037_5533037.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5568982754-00006 v2.pdf |