RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-12-19
RSK-nr enhet: ST
Vattenmätare Q3 2,5 110mm G20 kallvatten förberedd för M-bus
Vattenmätare Q3 2,5 110mm G20 kallvatten förberedd för M-bus
| RSK-nummer | 5184021 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1061574110 |
| GTIN | 7331807074776 |
| Produkt | Vattenmätare |
| Produktnamn | 6157 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | L=110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +30°C, Q3 2,5 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för kallvatten |
| Utförande | utvändig gänga förberedd M-bus |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | epoxybelagd |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 1061574110 |
|---|
| GTIN | 7331807074776 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Mässing CuZn40Pb2 (CW617N) |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning 1 | DN 20 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 20 mm |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning 2 | DN 20 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 20 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Lämplig för olja | Nej |
| Permanent flöde (Q3) | 4 m³/h |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 1600 kPa |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 30 °C |
| Bygglängd | 110 mm |
| Med avstängningsventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 74 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_5184021.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5184021 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1061574110 |
| GTIN | 7331807074776 |
| Produkt | Vattenmätare |
| Produktnamn | 6157 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | L=110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +30°C, Q3 2,5 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för kallvatten |
| Utförande | utvändig gänga förberedd M-bus |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | epoxybelagd |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 1061574110 |
|---|
| GTIN | 7331807074776 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Mässing CuZn40Pb2 (CW617N) |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning 1 | DN 20 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 20 mm |
| Anslutning 2 | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning 2 | DN 20 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 20 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Lämplig för olja | Nej |
| Permanent flöde (Q3) | 4 m³/h |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 1600 kPa |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 30 °C |
| Bygglängd | 110 mm |
| Med avstängningsventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 74 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_5184021.pdf |
|---|---|