Inlagd: 2021-02-25
RSK-nr enhet: ST
Statisk ultraljudsvattenmätare för exakt registrering och avläsning av förbrukare på alla områden av vattenförsörjning. Kallvattenmätare, gängad med sil och backventil.
Statisk ultraljudsvattenmätare för exakt registrering och avläsning av förbrukare på alla områden av vattenförsörjning. Kallvattenmätare, gängad med sil och backventil.
| RSK-nummer | 5143953 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3078706 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kallvattenmätare |
| Produktnamn | HYDRUS KV, M-Bus |
| Dimension | G1B |
| Storlek | 130 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, 2,5 m³/h, 50°C |
| Effekt/Eldata | batteri, 1x A-cell |
| Funktion | ultrajudsmätare |
| Utförande | M-Bus interface |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 3078706 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1120_5143953.pdf |
|---|---|
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_1120_5143953.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1120_5143953.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1120_5143953.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1120_5143953.pdf |
| RSK-nummer | 5143953 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3078706 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kallvattenmätare |
| Produktnamn | HYDRUS KV, M-Bus |
| Dimension | G1B |
| Storlek | 130 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, 2,5 m³/h, 50°C |
| Effekt/Eldata | batteri, 1x A-cell |
| Funktion | ultrajudsmätare |
| Utförande | M-Bus interface |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 3078706 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1120_5143953.pdf |
|---|---|
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_1120_5143953.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1120_5143953.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1120_5143953.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1120_5143953.pdf |