Inlagd: 2021-02-25
RSK-nr enhet: ST
Statisk ultraljudsvattenmätare för exakt registrering och avläsning av förbrukare på alla områden av vattenförsörjning. Kallvattenmätare, gängad med M-bus, sil och backventil.
Statisk ultraljudsvattenmätare för exakt registrering och avläsning av förbrukare på alla områden av vattenförsörjning. Kallvattenmätare, gängad med M-bus, sil och backventil.
| RSK-nummer | 5143958 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3081483 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kallvattenmätare |
| Produktnamn | HYDRUS KV, M-Bus |
| Dimension | G5/2B |
| Storlek | 300 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, 16 m³/h, 50°C |
| Effekt/Eldata | batteri, 1x A-cell |
| Funktion | ultraljudsmätare |
| Utförande | M-Bus interface |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 3081483 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1120_5143958.pdf |
|---|---|
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_1120_5143958.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1120_5143958.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1120_5143958.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1120_5143958.pdf |
| RSK-nummer | 5143958 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3081483 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kallvattenmätare |
| Produktnamn | HYDRUS KV, M-Bus |
| Dimension | G5/2B |
| Storlek | 300 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, 16 m³/h, 50°C |
| Effekt/Eldata | batteri, 1x A-cell |
| Funktion | ultraljudsmätare |
| Utförande | M-Bus interface |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 3081483 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1120_5143958.pdf |
|---|---|
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_1120_5143958.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1120_5143958.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1120_5143958.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1120_5143958.pdf |