Inlagd: 2022-05-23
RSK-nr enhet: ST
Sensus elektromagnetiska varmvattenmätare iPerl DN20. Med fjärrövervakning via SensusRf 868. Bygglängd 190 mm. Anslutning G1" utvändig gänga. Dimensionerande flöde (Q3) = 4 m3/tim. Ratio (R) = 800. Mätarhus i komposit. Max temp 70℃. Inklusive backventil och packningar.
Sensus elektromagnetiska varmvattenmätare iPerl DN20. Med fjärrövervakning via SensusRf 868. Bygglängd 190 mm. Anslutning G1" utvändig gänga. Dimensionerande flöde (Q3) = 4 m3/tim. Ratio (R) = 800. Mätarhus i komposit. Max temp 70℃. Inklusive backventil och packningar.
| RSK-nummer | 5144076 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | IPLCCHBA |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | iPerl 20/190 Q3:4 T70 R868 |
| Dimension | G25 (DN20, G1”) |
| Storlek | BL=190mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/Q3:4/T70 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | statisk elektromagnetisk |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | gråsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | MID |
| Övrig info | SenusRF 868 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | IPLCCHBA |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
|---|---|
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 4 m³/h |
| Ratio R (Q3/Q1) | 800 |
| Temperaturklass | T70 |
| Bygglängd | 190 mm |
| Lämplig för | Tappvarmvatten |
| Mätmetod | Elektromagnetisk |
| Horisontell montering | Ja |
| Vertikal montering | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 190 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 147 | ||
| Vikt (kg) | 1,14 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5144076 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | IPLCCHBA |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | iPerl 20/190 Q3:4 T70 R868 |
| Dimension | G25 (DN20, G1”) |
| Storlek | BL=190mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/Q3:4/T70 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | statisk elektromagnetisk |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | gråsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | MID |
| Övrig info | SenusRF 868 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | IPLCCHBA |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
|---|---|
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 4 m³/h |
| Ratio R (Q3/Q1) | 800 |
| Temperaturklass | T70 |
| Bygglängd | 190 mm |
| Lämplig för | Tappvarmvatten |
| Mätmetod | Elektromagnetisk |
| Horisontell montering | Ja |
| Vertikal montering | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 190 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 147 | ||
| Vikt (kg) | 1,14 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |