Avaktiverad 2025-03-04
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2018-11-27
RSK-nr enhet: ST
Flygt flödesmätare Magflux EMF801 DN125/PN16 230VAC. Komplett magnetisk flödesmätare med elektronikenhet och display monterat på mätröret. Röranslutning fläns DN125 PN16. Matning 230V.
Flygt flödesmätare Magflux EMF801 DN125/PN16 230VAC. Komplett magnetisk flödesmätare med elektronikenhet och display monterat på mätröret. Röranslutning fläns DN125 PN16. Matning 230V.
| RSK-nummer | 5819525 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 00-850087 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesmätare |
| Produktnamn | MagFlux DN125/PN16, 230VAC |
| Dimension | DN125 PN16 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 00-850087 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
|---|---|
| Anslutning 1 | Fläns |
| Dimension anslutning 1 | DN 125 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 250 mm |
| Anslutning 2 | Fläns |
| Dimension anslutning 2 | DN 125 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 250 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Volymflödeshastighet | 147 - 7367 l/min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 80 °C |
| Diameter | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5819525 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 00-850087 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesmätare |
| Produktnamn | MagFlux DN125/PN16, 230VAC |
| Dimension | DN125 PN16 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 00-850087 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
|---|---|
| Anslutning 1 | Fläns |
| Dimension anslutning 1 | DN 125 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 250 mm |
| Anslutning 2 | Fläns |
| Dimension anslutning 2 | DN 125 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 250 mm |
| Tryckklass | PN 16 |
| Volymflödeshastighet | 147 - 7367 l/min |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 80 °C |
| Diameter | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |