Inlagd: 2019-12-09
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, WZ MeiStream FS, Qp60 Cl. 2, 90 ℃, 225 DN80. Turbinhjulsmätare typ Woltman, Qp60 m3/tim, kompletteras med enhet för Pulsutgång. Avsedd för horisontell/vertikal montering. Anslutning, DN80, PN16, bygglängd 225 mm. Max temp 90 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN16
Sensus flödesgivare för energimätning, WZ MeiStream FS, Qp60 Cl. 2, 90 ℃, 225 DN80. Turbinhjulsmätare typ Woltman, Qp60 m3/tim, kompletteras med enhet för Pulsutgång. Avsedd för horisontell/vertikal montering. Anslutning, DN80, PN16, bygglängd 225 mm. Max temp 90 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN16
| RSK-nummer | 5143895 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MSFMI02A |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | MeiStream FS Qp60, 80/225 |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | BL=225mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp60 / T=5-90 °C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Woltman turbinhjulsmätare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | MSFMI02A |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Gjutjärn |
|---|---|
| Anslutning | Fläns |
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 60 m³/h |
| Bygglängd | 225 mm |
| Mätmetod | Turbinhjul |
| Horisontell montering | Ja |
| Vertikal montering | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 328 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 235 | ||
| Vikt (kg) | 14,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5143886.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5143895 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MSFMI02A |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | MeiStream FS Qp60, 80/225 |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | BL=225mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp60 / T=5-90 °C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Woltman turbinhjulsmätare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | MSFMI02A |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Gjutjärn |
|---|---|
| Anslutning | Fläns |
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 60 m³/h |
| Bygglängd | 225 mm |
| Mätmetod | Turbinhjul |
| Horisontell montering | Ja |
| Vertikal montering | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 328 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 235 | ||
| Vikt (kg) | 14,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5143886.pdf |
|---|---|