Avaktiverad 2024-09-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-07-14
RSK-nr enhet: ST
Enstrålig vinghjulvattenmätare (lägenhetsmätare), torrlöpare för kallvatten. Med hus av förnicklad mässing. Med 7-siffrigt rullsifferverk. För montage i alla lägen (ej med huvudet nedåt). Med utv. gänga R 20. Bygglängd 110 mm. Max tryck PN 16. Max temp +30°C. EEC-godkänd klass B för montering Förberedd för m-bus modul
Enstrålig vinghjulvattenmätare (lägenhetsmätare), torrlöpare för kallvatten. Med hus av förnicklad mässing. Med 7-siffrigt rullsifferverk. För montage i alla lägen (ej med huvudet nedåt). Med utv. gänga R 20. Bygglängd 110 mm. Max tryck PN 16. Max temp +30°C. EEC-godkänd klass B för montering Förberedd för m-bus modul
| RSK-nummer | 5185071 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Vinghjulmätare |
| Produktnamn | Picoflux EVZ-A |
| Dimension | G20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för kallvatten, torrlöpande |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | EEC-godkänd klass B |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Dimension alla anslutningar | 3/4" (20) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 26,9 mm |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 3 m³/h |
| Bygglängd | 110 mm |
| Lämplig för | Tappkallvatten |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 83 | ||
| Höjd (mm) | 69 | ||
| Vikt (kg) | 0,51 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5185071 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Vinghjulmätare |
| Produktnamn | Picoflux EVZ-A |
| Dimension | G20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för kallvatten, torrlöpande |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | EEC-godkänd klass B |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Dimension alla anslutningar | 3/4" (20) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 26,9 mm |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 3 m³/h |
| Bygglängd | 110 mm |
| Lämplig för | Tappkallvatten |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 83 | ||
| Höjd (mm) | 69 | ||
| Vikt (kg) | 0,51 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |