RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-04-16
RSK-nr enhet: ST
SITRANS FM mätrör MAG5100W DN100 EN 1092-1 PN16 fläns i kolstål ASTM A105. Linermaterial: NBR hårdgummi. Elektodmaterial: Hastelloy C-276. Medietemperatur -10...+70ºC.
SITRANS FM mätrör MAG5100W DN100 EN 1092-1 PN16 fläns i kolstål ASTM A105. Linermaterial: NBR hårdgummi. Elektodmaterial: Hastelloy C-276. Medietemperatur -10...+70ºC.
| RSK-nummer | 5182188 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6520-3TC13-2AA1 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vattenmätare mätrör |
| Produktnamn | Reservdel Sitrans FM MAG5100W |
| Dimension | DN100 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 fläns |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mätrör för avloppsvatten |
| Utförande | flänsad |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | polyesterpulverlackerad |
| Material | stål /polyamid, NBR-infodring |
| Standard | EN1092-1, PED, ASTM A105 |
| Övrig info | kompletteras med transmitter |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6520-3TC13-2AA1 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Anslutning | Fläns |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Foder mätrör | NBR (nitrilgummi) |
| Ytskydd | Övrigt |
| Explosionsskydd | Ingen |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 530 | ||
| Vikt (kg) | 17,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_19_5182188.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5182182.pdf |
| RSK-nummer | 5182188 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6520-3TC13-2AA1 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vattenmätare mätrör |
| Produktnamn | Reservdel Sitrans FM MAG5100W |
| Dimension | DN100 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 fläns |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mätrör för avloppsvatten |
| Utförande | flänsad |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | polyesterpulverlackerad |
| Material | stål /polyamid, NBR-infodring |
| Standard | EN1092-1, PED, ASTM A105 |
| Övrig info | kompletteras med transmitter |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6520-3TC13-2AA1 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Anslutning | Fläns |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Foder mätrör | NBR (nitrilgummi) |
| Ytskydd | Övrigt |
| Explosionsskydd | Ingen |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 530 | ||
| Vikt (kg) | 17,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_19_5182188.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5182182.pdf |