Avaktiverad 2024-12-16
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2007-06-12
RSK-nr enhet: ST
Rossweiner 684.2W Lägenhetsmätare med pulsgivare 10liter per puls varmvatten max 90°C Qn 1,5, Dn15/R20 torrlöpande bygglängd 110mm förkromade monteras liggande eller stående.
Rossweiner 684.2W Lägenhetsmätare med pulsgivare 10liter per puls varmvatten max 90°C Qn 1,5, Dn15/R20 torrlöpande bygglängd 110mm förkromade monteras liggande eller stående.
| RSK-nummer | 5181597 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 684.2W-1,5-110 |
| GTIN | 4018919066631 |
| Produkt | Lägenhetsmätare |
| Produktnamn | Rossweiner 681W |
| Dimension | DN15xR20 |
| Storlek | Qn1,5 L=110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 0-+90°C max 10 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för varmvatten, 1 puls=10liter |
| Utförande | utvändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | torrlöpande vinghjulmätare |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 684.2W-1,5-110 |
|---|
| GTIN | 4018919066631 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4018919066631 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,52 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_560_5181589_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_560_5181597.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_560_5181574_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 5181597 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 684.2W-1,5-110 |
| GTIN | 4018919066631 |
| Produkt | Lägenhetsmätare |
| Produktnamn | Rossweiner 681W |
| Dimension | DN15xR20 |
| Storlek | Qn1,5 L=110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 0-+90°C max 10 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för varmvatten, 1 puls=10liter |
| Utförande | utvändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | torrlöpande vinghjulmätare |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 684.2W-1,5-110 |
|---|
| GTIN | 4018919066631 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4018919066631 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,52 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_560_5181589_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_560_5181597.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_560_5181574_gruppfil.pdf |