RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-11-22
RSK-nr enhet: ST
Varmvattenmätare av ultraljudstyp, gjord i komposit. MID-godkänd enligt 2014/32/EU. Certifierad enligt OIML R49, EN4064 m.m. Integrerad wireless M-bus T1 OMS samt NFC. Valfri loggperiod och sändningsperiod. För installationsfilmer, se https://bit.ly/2m3bELf
Varmvattenmätare av ultraljudstyp, gjord i komposit. MID-godkänd enligt 2014/32/EU. Certifierad enligt OIML R49, EN4064 m.m. Integrerad wireless M-bus T1 OMS samt NFC. Valfri loggperiod och sändningsperiod. För installationsfilmer, se https://bit.ly/2m3bELf
| RSK-nummer | 5144254 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-123-02X0-2113 |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | W1 Q3 2,5 G20 T90 wM-bus C |
| Dimension | G20 (DN15) |
| Storlek | BL=110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, Q3=2,5m3/h, max +90°C |
| Effekt/Eldata | batteri 16+ år |
| Funktion | ultraljud, varmvattenmätning |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svartgul |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit |
| Standard | MID 2014/32/EU, R250, IP68 |
| Övrig info | digital |
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-123-02X0-2113 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_876_5144115.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_876_5144115.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_876_5144115.pdf |
| RSK-nummer | 5144254 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-123-02X0-2113 |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | W1 Q3 2,5 G20 T90 wM-bus C |
| Dimension | G20 (DN15) |
| Storlek | BL=110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, Q3=2,5m3/h, max +90°C |
| Effekt/Eldata | batteri 16+ år |
| Funktion | ultraljud, varmvattenmätning |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svartgul |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit |
| Standard | MID 2014/32/EU, R250, IP68 |
| Övrig info | digital |
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-123-02X0-2113 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_876_5144115.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_876_5144115.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_876_5144115.pdf |