RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-11-22
RSK-nr enhet: ST
Varmvattenmätare av ultraljudstyp, gjord i komposit. MID-godkänd enligt 2014/32/EU. Certifierad enligt OIML R49, EN4064 m.m. Integrerad LoRaWAN samt NFC. Valfri loggperiod och sändningsperiod. Godkänd för operatörer såsom Actility, Chirpstack, Kerlink, Loriot, Multitech, Netmore, Sensing Labs, Stadshubbsalliansen, TheThingsNetwork m.fl. För installationsfilmer, se https://bit.ly/2m3bELf
Varmvattenmätare av ultraljudstyp, gjord i komposit. MID-godkänd enligt 2014/32/EU. Certifierad enligt OIML R49, EN4064 m.m. Integrerad LoRaWAN samt NFC. Valfri loggperiod och sändningsperiod. Godkänd för operatörer såsom Actility, Chirpstack, Kerlink, Loriot, Multitech, Netmore, Sensing Labs, Stadshubbsalliansen, TheThingsNetwork m.fl. För installationsfilmer, se https://bit.ly/2m3bELf
| RSK-nummer | 5144051 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-145-0X12-2113 |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | W1 Q3 4,0 G25 T90 LoRa C |
| Dimension | G25 (DN20) |
| Storlek | BL=190mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, Q3=4,0m3/h, max +90°C |
| Effekt/Eldata | batteri 16+ år |
| Funktion | ultraljud, varmvattenmätning |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svartgul |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit |
| Standard | MID 2014/32/EU, R250, IP68 |
| Övrig info | digital |
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-145-0X12-2113 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,35 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5144051 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-145-0X12-2113 |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | W1 Q3 4,0 G25 T90 LoRa C |
| Dimension | G25 (DN20) |
| Storlek | BL=190mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, Q3=4,0m3/h, max +90°C |
| Effekt/Eldata | batteri 16+ år |
| Funktion | ultraljud, varmvattenmätning |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svartgul |
| Ytbehandling | - |
| Material | komposit |
| Standard | MID 2014/32/EU, R250, IP68 |
| Övrig info | digital |
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | QW1-145-0X12-2113 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.ambiductor.se/produkter/vattenmatare/ultraljudsvattenmatare/qalcosonic-w1 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,35 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |