RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-03-07
RSK-nr enhet: ST
Kallvattenmätaren av vinghjulstyp används för fysiskt noggrann registrering av kallvattenförbrukning, utan pulsoption, max. vattentemp. 30 °C
Kallvattenmätaren av vinghjulstyp används för fysiskt noggrann registrering av kallvattenförbrukning, utan pulsoption, max. vattentemp. 30 °C
| RSK-nummer | 5143634 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S55560-F100 |
| GTIN | 7612914089380 |
| Produkt | Mätare |
| Produktnamn | WFK30.D080 |
| Dimension | DN15, G ¾" |
| Storlek | D=72,8mm, H=69mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/1,5 m3/h |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | kallvattenmätare |
| Utförande | vattenmätare mekanisk |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/brons |
| Standard | - |
| Övrig info | Bygglängd 80mm |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55560-F100 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | S55560-F100 |
|---|
| GTIN | 7612914089380 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55560-F100 |
|---|
| Dimension alla anslutningar | 3/4" (20) |
|---|---|
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 2,5 m³/h |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 30 - 30 °C |
| Typ av indikering | Digital |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 139 | ||
| Bredd (mm) | 84 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,434 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5143634.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5143634 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S55560-F100 |
| GTIN | 7612914089380 |
| Produkt | Mätare |
| Produktnamn | WFK30.D080 |
| Dimension | DN15, G ¾" |
| Storlek | D=72,8mm, H=69mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/1,5 m3/h |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | kallvattenmätare |
| Utförande | vattenmätare mekanisk |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/brons |
| Standard | - |
| Övrig info | Bygglängd 80mm |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55560-F100 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | S55560-F100 |
|---|
| GTIN | 7612914089380 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55560-F100 |
|---|
| Dimension alla anslutningar | 3/4" (20) |
|---|---|
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Tryckklass | PN 16 |
| Permanent flöde (Q3) | 2,5 m³/h |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 30 - 30 °C |
| Typ av indikering | Digital |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 139 | ||
| Bredd (mm) | 84 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,434 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5143634.pdf |
|---|---|