Tillverkarens artikelnummerSE2:WFK30.E300
GTIN-
ProduktVattenmätare
ProduktnamnWFK30.E300
DimensionG50 (2") B (DN40)
StorlekBL=300mm
Tryck/Flöde/TempPN16, 16 m3/h, 50°C
Effekt/Eldata-
Funktionför tappkallvatten
Utförandemekanisk
Färgblå/mässing
Ytbehandling-
Material plast/mässing
Standard-
Övrig infoutan pulsutgång
Tillverkarens produktsida -
RSK flik10 Mätinstrument
GTIN -
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material hus/kapsling/stomme Mässing
Nominell diameter hus DN 40
Dimension alla anslutningar 2" (50)
Utvändig rördiameter alla anslutningar 50 mm
Anslutning Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Tryckklass PN 16
Permanent flöde (Q3) 16 m³/h
Ratio R (Q3/Q1) 160
Temperaturklass T50
Medietemperatur (kontinuerlig) 5 - 55 °C
Bygglängd 300 mm
Lämplig för Tappkallvatten
Mätmetod Vinghjul
Horisontell montering Ja
Vertikal montering Nej
Typ av mätarhus Torr
Typ av indikering Analog
Kommunikation Förberedd
Typ av kommunikation Trådbunden
Kommunikationsgränssnitt M-Bus
Kapslingsklass (IP) IP64
Vattenmätarkonsol medlevereras Nej
Med avstängningsventil Nej
Palltyp -
Djup (mm) 300
Bredd (mm) 230
Höjd (mm) 152
Vikt (kg) 4,72
RSK-nummer5144301
ProduktVattenmätare
ProduktnamnWFK30.E300
DimensionG50 (2") B (DN40)
StorlekBL=300mm
Effekt/Eldata-
Funktionför tappkallvatten
Utförandemekanisk
Färgblå/mässing
Ytbehandling-
Material plast/mässing
Standard-
Övrig infoutan pulsutgång
RSK flik10 Mätinstrument
Nominell diameter hus DN 40
Tryckklass PN 16
Permanent flöde (Q3) 16 m³/h
Ratio R (Q3/Q1) 160
Temperaturklass T50
Bygglängd 300 mm