RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-10-14
RSK-nr enhet: ST
SITRANS LVL100 är en kompakt nivåvakt för vätska och slurry alternativt torrkörningsskydd för att skydda pumpar. Sin kompakta konstruktion gör den idealisk i applikationer med begränsat utrymme. Processanslutning: G 3/4"A PN64 i SS 316L (1.4404 eller 1.4435) Utsignal: Transistorutgång PNP 10...55 VDC Temperatur: -40° till 100°C Material: Kapsling i SS 316L och PEI, Stämgafflar i SS 316L (1.4404 eller 1.4435) och Packning i Klingersil C-4400 Elektrisk anslutning/IP-klass: Enl. DIN 43650 inkl. kontakt, IP65 Godkännande: CE
SITRANS LVL100 är en kompakt nivåvakt för vätska och slurry alternativt torrkörningsskydd för att skydda pumpar. Sin kompakta konstruktion gör den idealisk i applikationer med begränsat utrymme. Processanslutning: G 3/4"A PN64 i SS 316L (1.4404 eller 1.4435) Utsignal: Transistorutgång PNP 10...55 VDC Temperatur: -40° till 100°C Material: Kapsling i SS 316L och PEI, Stämgafflar i SS 316L (1.4404 eller 1.4435) och Packning i Klingersil C-4400 Elektrisk anslutning/IP-klass: Enl. DIN 43650 inkl. kontakt, IP65 Godkännande: CE
| RSK-nummer | 5619769 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5745-1AA02-1BA0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Nivåvakt |
| Produktnamn | Sitrans LVL100 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 66mm instickslängd |
| Tryck/Flöde/Temp | 64bar temp -40°C till +100°C |
| Effekt/Eldata | 20-253VAC/VDC, transistor PNP |
| Funktion | för vätska |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5745-1AA02-1BA0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utsignal | Digital |
|---|---|
| Mätmetod | Kontakt |
| Matningsspänning | 230 V AC |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Material elektrodstav | Rostfritt stål |
| Insticksensor längd | 66 mm |
| Modell/Utförande | 1-punkt |
| Läsbar | Nej |
| Med display | Nej |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 64 bar |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -40 - 100 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Explosionssäker | Nej |
| Extern elektronik krävs | Nej |
| Anslutningsstorlek | 3/4" (20) |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5619769.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5619769 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5745-1AA02-1BA0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Nivåvakt |
| Produktnamn | Sitrans LVL100 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 66mm instickslängd |
| Tryck/Flöde/Temp | 64bar temp -40°C till +100°C |
| Effekt/Eldata | 20-253VAC/VDC, transistor PNP |
| Funktion | för vätska |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5745-1AA02-1BA0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utsignal | Digital |
|---|---|
| Mätmetod | Kontakt |
| Matningsspänning | 230 V AC |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| Material elektrodstav | Rostfritt stål |
| Insticksensor längd | 66 mm |
| Modell/Utförande | 1-punkt |
| Läsbar | Nej |
| Med display | Nej |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 64 bar |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -40 - 100 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Explosionssäker | Nej |
| Extern elektronik krävs | Nej |
| Anslutningsstorlek | 3/4" (20) |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5619769.pdf |
|---|---|