RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-06-22
RSK-nr enhet: ST
SITRANS LVS200 Standard är en vibrerande stämgaffel för fast material som detekterar hög- eller lågnivå på material med bulkdensitet ned till ca 20g/l Processanslutning: R11/2" ((BSPT) EN 10226) i SS 303 (1.4301) Utsignal: SPDT-relä 8A vid 250 V AC Temperatur: -40° till 150°C Material: Kapsling i epoxylackad aluminium, Stämgafflar i SS 316L (1.4404 eller 1.4435) Elektrisk anslutning/IP-klass: 2xM20x1,5 typ 4/NEMA 4, IP65 Godkännande: CE, ATEX II 1/2 D
SITRANS LVS200 Standard är en vibrerande stämgaffel för fast material som detekterar hög- eller lågnivå på material med bulkdensitet ned till ca 20g/l Processanslutning: R11/2" ((BSPT) EN 10226) i SS 303 (1.4301) Utsignal: SPDT-relä 8A vid 250 V AC Temperatur: -40° till 150°C Material: Kapsling i epoxylackad aluminium, Stämgafflar i SS 316L (1.4404 eller 1.4435) Elektrisk anslutning/IP-klass: 2xM20x1,5 typ 4/NEMA 4, IP65 Godkännande: CE, ATEX II 1/2 D
| RSK-nummer | 4419959 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5731-7AA11-1BA0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Nivåvakt |
| Produktnamn | Sitrans LVS200 |
| Dimension | R15 |
| Storlek | 235mm instickslängd |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar temp -40°C till +150°C |
| Effekt/Eldata | 19-230VAC/VDC, SPDT-relä |
| Funktion | för fasta material |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5731-7AA11-1BA0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utsignal | 4-20 mA |
|---|---|
| Mätmetod | Kontakt |
| Matningsspänning | 230 V AC |
| Material hus/kapsling/stomme | Övrigt |
| Material elektrodstav | Rostfritt stål |
| Insticksensor längd | 235 mm |
| Modell/Utförande | 1-punkt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 405 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_4419959.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4419959 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5731-7AA11-1BA0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Nivåvakt |
| Produktnamn | Sitrans LVS200 |
| Dimension | R15 |
| Storlek | 235mm instickslängd |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar temp -40°C till +150°C |
| Effekt/Eldata | 19-230VAC/VDC, SPDT-relä |
| Funktion | för fasta material |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5731-7AA11-1BA0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utsignal | 4-20 mA |
|---|---|
| Mätmetod | Kontakt |
| Matningsspänning | 230 V AC |
| Material hus/kapsling/stomme | Övrigt |
| Material elektrodstav | Rostfritt stål |
| Insticksensor längd | 235 mm |
| Modell/Utförande | 1-punkt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 405 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_4419959.pdf |
|---|---|