Avaktiverad 2022-05-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-10-14
RSK-nr enhet: ST
SITRANS PROBE LR är en 2-trådsmatad nivåradar med stavantenn för nivå mätning av vätskor och slam i behållare och process tankar upp till 20m Utsignal/Kommunikation: 4-20 mA, HART Kapsling/Kabelgenomföring: Plast (PBT), 2xM20 Processanslutning/Antenn: G 1½" BSPP, stavantenn i polypropylen med 100mm skärm (max 3 bar tryck och 80°C) Godkännande: ATEX II 1 G EEx ia IIC T4 inkluderar Europeiskt radio godkännande (R&TTE), 5. 8 GHZ Egensäker i kombination med passande EX-barriär
SITRANS PROBE LR är en 2-trådsmatad nivåradar med stavantenn för nivå mätning av vätskor och slam i behållare och process tankar upp till 20m Utsignal/Kommunikation: 4-20 mA, HART Kapsling/Kabelgenomföring: Plast (PBT), 2xM20 Processanslutning/Antenn: G 1½" BSPP, stavantenn i polypropylen med 100mm skärm (max 3 bar tryck och 80°C) Godkännande: ATEX II 1 G EEx ia IIC T4 inkluderar Europeiskt radio godkännande (R&TTE), 5. 8 GHZ Egensäker i kombination med passande EX-barriär
| RSK-nummer | 5619762 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5430-2CE10 |
| GTIN | - |
| Produkt | Nivåmätare |
| Produktnamn | Sitrans Probe LR |
| Dimension | G40 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 3bar temp -40°C till +80°C |
| Effekt/Eldata | 24VDC, utsignal 4-20mA |
| Funktion | vätska upp til 20m |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | ATEX II 1G EExia IIC T4,IP67 |
| Övrig info | komplettera med 7ML5830-2AH |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5430-2CE10 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 810 | ||
| Bredd (mm) | 280 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5619762.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5619762 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5430-2CE10 |
| GTIN | - |
| Produkt | Nivåmätare |
| Produktnamn | Sitrans Probe LR |
| Dimension | G40 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 3bar temp -40°C till +80°C |
| Effekt/Eldata | 24VDC, utsignal 4-20mA |
| Funktion | vätska upp til 20m |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | ATEX II 1G EExia IIC T4,IP67 |
| Övrig info | komplettera med 7ML5830-2AH |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ML5430-2CE10 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 810 | ||
| Bredd (mm) | 280 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5619762.pdf |
|---|---|