Inlagd: 2019-05-02
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, AN130F Qp10 200 G2" K10. Flerstrålig vinghjulsmätare, Qp= 10 m3/tim. Pulsutgång 10 l/puls. Avsedd för vertikal montering i fallande inledning. Anslutning, utvändig gänga G2", bygglängd 200 mm. Max temp 130℃, min temp 5℃, tryckklass PN16
Sensus flödesgivare för energimätning, AN130F Qp10 200 G2" K10. Flerstrålig vinghjulsmätare, Qp= 10 m3/tim. Pulsutgång 10 l/puls. Avsedd för vertikal montering i fallande inledning. Anslutning, utvändig gänga G2", bygglängd 200 mm. Max temp 130℃, min temp 5℃, tryckklass PN16
| RSK-nummer | 4956688 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88189903 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | AN130F Qp10 200 G2" K10 |
| Dimension | G50 |
| Storlek | BL=200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=10, T=5-130 |
| Effekt/Eldata | batteri |
| Funktion | flerstrålig vinghjulsmätare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88189903 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Utvändig gänga |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 2" (50) |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 16 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 10 m³/h |
| Inbyggnadslängd | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 304 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 7,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_4956646.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4956688 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88189903 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | AN130F Qp10 200 G2" K10 |
| Dimension | G50 |
| Storlek | BL=200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=10, T=5-130 |
| Effekt/Eldata | batteri |
| Funktion | flerstrålig vinghjulsmätare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88189903 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Utvändig gänga |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 2" (50) |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 16 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 10 m³/h |
| Inbyggnadslängd | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 304 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 7,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_4956646.pdf |
|---|---|