Avaktiverad 2024-09-02
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-03-06
RSK-nr enhet: ST
Värmemängdsmätare för värme- och kylsystem med vatten som fluid. Komplett med flödesmätare av ultraljudstyp, integreringsverk med LCD-display samt parade Pt500 temperaturgivare. Nätdrift 230V AC. Möjligt att montera två fjärravläsningsmoduler.
Värmemängdsmätare för värme- och kylsystem med vatten som fluid. Komplett med flödesmätare av ultraljudstyp, integreringsverk med LCD-display samt parade Pt500 temperaturgivare. Nätdrift 230V AC. Möjligt att montera två fjärravläsningsmoduler.
| RSK-nummer | 4956435 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7500F80-40 |
| GTIN | - |
| Produkt | Energimätare |
| Produktnamn | AT 7500F80-40 |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | 300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN25, Qp 40, maxtemp +105°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | för värme-/kylmätning |
| Utförande | flänsad anslutning |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gråjärn/polymer |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/matare/varmemangdsmatare/kompaktvarmematare-at-7500f/ |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7500F80-40 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/matare/varmemangdsmatare/kompaktvarmematare-at-7500f/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 15 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 4956435 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7500F80-40 |
| GTIN | - |
| Produkt | Energimätare |
| Produktnamn | AT 7500F80-40 |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | 300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN25, Qp 40, maxtemp +105°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | för värme-/kylmätning |
| Utförande | flänsad anslutning |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gråjärn/polymer |
| Standard | MID |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/matare/varmemangdsmatare/kompaktvarmematare-at-7500f/ |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7500F80-40 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.armatec.com/sv/produkter/matare/varmemangdsmatare/kompaktvarmematare-at-7500f/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 15 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |