RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-06-20
RSK-nr enhet: ST
BW Clip - detektorn för en gas är din dagliga följeslagare för farliga miljöer. Underhållsfri drift upp till två år: Du behöver bara slå på enheten så fungerar den kontinuerligt – ingen kalibrering, inget utbyte av sensor eller batteri, ingen laddning. Detta innebär bra pålitlighet och inget driftstopp.
BW Clip - detektorn för en gas är din dagliga följeslagare för farliga miljöer. Underhållsfri drift upp till två år: Du behöver bara slå på enheten så fungerar den kontinuerligt – ingen kalibrering, inget utbyte av sensor eller batteri, ingen laddning. Detta innebär bra pålitlighet och inget driftstopp.
| RSK-nummer | 4956439 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | BWC2-H510 |
| GTIN | - |
| Produkt | Gasvarnare |
| Produktnamn | BW Clip H2S 24mån larm |
| Dimension | - |
| Storlek | 41x50x87mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | portabel |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | gummi |
| Standard | - |
| Övrig info | 92 gram |
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-engasvarnare/bw-clip/ |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | BWC2-H510 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-engasvarnare/bw-clip/ |
|---|
| Detektering svavelväte (H2S) | Ja |
|---|---|
| Akustiskt larm | Ja |
| Optiskt larm | Ja |
| Med display | Ja |
| Färg | Gul |
| Höjd | 87 mm |
| Bredd | 50 mm |
| Djup | 41 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_80_4956439.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4956439 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | BWC2-H510 |
| GTIN | - |
| Produkt | Gasvarnare |
| Produktnamn | BW Clip H2S 24mån larm |
| Dimension | - |
| Storlek | 41x50x87mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | portabel |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | gummi |
| Standard | - |
| Övrig info | 92 gram |
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-engasvarnare/bw-clip/ |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | BWC2-H510 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-engasvarnare/bw-clip/ |
|---|
| Detektering svavelväte (H2S) | Ja |
|---|---|
| Akustiskt larm | Ja |
| Optiskt larm | Ja |
| Med display | Ja |
| Färg | Gul |
| Höjd | 87 mm |
| Bredd | 50 mm |
| Djup | 41 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_80_4956439.pdf |
|---|---|