Inlagd: 2021-10-28
RSK-nr enhet: ST
IZAR MBUS COMPACT kan monteras på alla mätare i Diehl Meterings induktiva (Ti) eller blandade (Ha+Ti) modulära sortiment med grå ring. IZAR MBUS COMPACT ger information med hjälp av M-Bus-protokollet (EN 13757), vilket möjliggör fakturering (index...), övervakning (flödeshastighet, riktning...) och hantering/uppföljning av anläggningen (manipulering, kabelavbrott och avklippningslarm ....). Den kan anslutas till olika system, t.ex. M-Bus eller fasta nät, övervakningssystem eller system för analys av förbrukning. IZAR MBUS COMPACT i är försedd med en klämring för en helt säker montering (förseglingsbar kam) och enkel ominstallation på en annan mätare. IP 68
IZAR MBUS COMPACT kan monteras på alla mätare i Diehl Meterings induktiva (Ti) eller blandade (Ha+Ti) modulära sortiment med grå ring. IZAR MBUS COMPACT ger information med hjälp av M-Bus-protokollet (EN 13757), vilket möjliggör fakturering (index...), övervakning (flödeshastighet, riktning...) och hantering/uppföljning av anläggningen (manipulering, kabelavbrott och avklippningslarm ....). Den kan anslutas till olika system, t.ex. M-Bus eller fasta nät, övervakningssystem eller system för analys av förbrukning. IZAR MBUS COMPACT i är försedd med en klämring för en helt säker montering (förseglingsbar kam) och enkel ominstallation på en annan mätare. IP 68
| RSK-nummer | 4648098 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3075075 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kommunikationsmodul M-bus |
| Produktnamn | IZAR MBUS Compact |
| Dimension | - |
| Storlek | L100 mm H33 mm B100 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1 litiumbatteri-AA-stl- 3,6V |
| Funktion | M-bus |
| Utförande | till ARIES och AURIgA mätare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | termoplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 3075075 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 4648098 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3075075 |
| GTIN | - |
| Produkt | Kommunikationsmodul M-bus |
| Produktnamn | IZAR MBUS Compact |
| Dimension | - |
| Storlek | L100 mm H33 mm B100 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1 litiumbatteri-AA-stl- 3,6V |
| Funktion | M-bus |
| Utförande | till ARIES och AURIgA mätare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | termoplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 3075075 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |