RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-04-17
RSK-nr enhet: ST
Multigasdetektor H2S • CO • O2 • LEL Flera gaser på enklast möjliga sätt
Multigasdetektor H2S • CO • O2 • LEL Flera gaser på enklast möjliga sätt
| RSK-nummer | 4956519 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MCX3-XUHM-B-EU |
| GTIN | - |
| Produkt | Gasvarnare |
| Produktnamn | MicroClipX3 4-gasvarnare |
| Dimension | - |
| Storlek | 113x60x32mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bärbar flergasvarnare |
| Utförande | portabel |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gummi |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-flergasvarnare/gasalert-microclip-x3/ |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | MCX3-XUHM-B-EU |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-flergasvarnare/gasalert-microclip-x3/ |
|---|
| Detektering kolmonoxid (CO) | Ja |
|---|---|
| Detektering svavelväte (H2S) | Ja |
| Detektering syre (O2) | Ja |
| Detektering brännbar gas | Ja |
| Akustiskt larm | Ja |
| Lämplig för kalibrering | Ja |
| Optiskt larm | Ja |
| Uppladdningsbar | Ja |
| Med display | Ja |
| Färg | Svart |
| Höjd | 113 mm |
| Bredd | 60 mm |
| Djup | 32 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 135 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 4956519 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MCX3-XUHM-B-EU |
| GTIN | - |
| Produkt | Gasvarnare |
| Produktnamn | MicroClipX3 4-gasvarnare |
| Dimension | - |
| Storlek | 113x60x32mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | bärbar flergasvarnare |
| Utförande | portabel |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gummi |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-flergasvarnare/gasalert-microclip-x3/ |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | MCX3-XUHM-B-EU |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.afriso.se/produkter/gasovervakning/barbara-flergasvarnare/gasalert-microclip-x3/ |
|---|
| Detektering kolmonoxid (CO) | Ja |
|---|---|
| Detektering svavelväte (H2S) | Ja |
| Detektering syre (O2) | Ja |
| Detektering brännbar gas | Ja |
| Akustiskt larm | Ja |
| Lämplig för kalibrering | Ja |
| Optiskt larm | Ja |
| Uppladdningsbar | Ja |
| Med display | Ja |
| Färg | Svart |
| Höjd | 113 mm |
| Bredd | 60 mm |
| Djup | 32 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 135 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |