Inlagd: 2019-12-09
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Hyb Qp10 300 DN40 PN25 K10. Ultraljudsmätare Hybrid, Qp10 m3/tim. Pulsutgång 10 liter/puls. Anslutning DN40, PN25, Bygglängd 300 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Hyb Qp10 300 DN40 PN25 K10. Ultraljudsmätare Hybrid, Qp10 m3/tim. Pulsutgång 10 liter/puls. Anslutning DN40, PN25, Bygglängd 300 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
| RSK-nummer | 4956777 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512565 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp10 300 K10 40/PN25 |
| Dimension | DN40 PN25 |
| Storlek | BL=300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp10 / T=5-120 °C |
| Effekt/Eldata | 10 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare värme/kyla |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512565 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 40 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 120 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 10 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Inbyggnadslängd | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 6,78 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4956777 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512565 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp10 300 K10 40/PN25 |
| Dimension | DN40 PN25 |
| Storlek | BL=300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp10 / T=5-120 °C |
| Effekt/Eldata | 10 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare värme/kyla |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512565 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 40 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 120 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 10 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Inbyggnadslängd | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 6,78 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |
|---|---|