Inlagd: 2023-05-12
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Hyb Qp1,5 190 DN20 PN25 K1. Ultraljudsmätare Hybrid, Qp1,5 m3/tim. Pulsutgång 1 liter/puls. Anslutning fläns DN20, PN25. Bygglängd 190 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 grC, min temp 5 grC, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Hyb Qp1,5 190 DN20 PN25 K1. Ultraljudsmätare Hybrid, Qp1,5 m3/tim. Pulsutgång 1 liter/puls. Anslutning fläns DN20, PN25. Bygglängd 190 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 grC, min temp 5 grC, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
| RSK-nummer | 5158090 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512525 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp1,5 190 DN20/25 K1 |
| Dimension | DN20 PN25 |
| Storlek | BL=190mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=1,5 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | 1 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare hybrid |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512525 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 20 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 1,5 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Inbyggnadslängd | 190 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 221 | ||
| Bredd (mm) | 140 | ||
| Höjd (mm) | 107 | ||
| Vikt (kg) | 0,72 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_24_5158028.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |
| RSK-nummer | 5158090 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512525 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp1,5 190 DN20/25 K1 |
| Dimension | DN20 PN25 |
| Storlek | BL=190mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=1,5 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | 1 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare hybrid |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512525 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 20 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 1,5 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Inbyggnadslängd | 190 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 221 | ||
| Bredd (mm) | 140 | ||
| Höjd (mm) | 107 | ||
| Vikt (kg) | 0,72 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_24_5158028.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |