Inlagd: 2023-05-12
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Qp3,5 260 DN25 PN25 K1. Ultraljudsmätare för värme, Qp3,5 m3/tim. Pulsutgång 1 liter/puls. Anslutning fläns DN25, PN25. Bygglängd 260 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 grC, min temp 5 grC, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Qp3,5 260 DN25 PN25 K1. Ultraljudsmätare för värme, Qp3,5 m3/tim. Pulsutgång 1 liter/puls. Anslutning fläns DN25, PN25. Bygglängd 260 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 grC, min temp 5 grC, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
| RSK-nummer | 5158088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512145 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp3,5 260 DN25/25 K1 |
| Dimension | DN25 PN25 |
| Storlek | BL=260mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=3,5 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | 1 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare värme |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512145 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 25 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 3,5 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Inbyggnadslängd | 260 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 264 | ||
| Bredd (mm) | 127 | ||
| Höjd (mm) | 163 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_24_5158028.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |
| RSK-nummer | 5158088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512145 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp3,5 260 DN25/25 K1 |
| Dimension | DN25 PN25 |
| Storlek | BL=260mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=3,5 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | 1 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare värme |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512145 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 25 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 3,5 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Inbyggnadslängd | 260 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 264 | ||
| Bredd (mm) | 127 | ||
| Höjd (mm) | 163 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_24_5158028.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |