Inlagd: 2019-12-09
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Qp60 360 DN100 PN25 K10. Ultraljudsmätare för värme, Qp60 m3/tim. Pulsutgång 10 liter/puls. Anslutning DN100, PN25, Bygglängd 360 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
Sensus flödesgivare för energimätning, PolluFlow 130 Qp60 360 DN100 PN25 K10. Ultraljudsmätare för värme, Qp60 m3/tim. Pulsutgång 10 liter/puls. Anslutning DN100, PN25, Bygglängd 360 mm. Spänningsmatas av integreringsverk PolluTherm. Max temp 130 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN25. För komplett mätning krävs även Sensus integreringsverk PolluTherm och temperaturgivare, som köps separat.
| RSK-nummer | 4956767 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512201 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp60 360 K10 100PN25 |
| Dimension | DN100 PN25 |
| Storlek | BL=360mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp60 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | 10 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare värme |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512201 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 60 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Inbyggnadslängd | 360 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 16,52 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4956767 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 88512201 |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | PolluFlow Qp60 360 K10 100PN25 |
| Dimension | DN100 PN25 |
| Storlek | BL=360mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp60 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | 10 liter/puls |
| Funktion | ultraljudsmätare värme |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 88512201 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 25 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Omgivningstemperatur | 5 - 55 °C |
| Primärt material | Mässing |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 60 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Inbyggnadslängd | 360 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 16,52 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_5158028.pdf |
|---|---|