Avaktiverad 2016-01-28
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-01-14
RSK-nr enhet: ST
Kompakt värmemätare för värme och kyla. Godkänd för fjärrvärme. M-bus, 2 pulsin/utgångar. TILLVAL: Kylamätning (RSK 4647719). TILLBEHÖR: Modbus (RSK 4647715), wireless M-bus (RSK 4647716), 24V-matning (RSK 4647717), 230V-matning (RSK 4647718), kopplingar, adaptrar, mätinsamlingsutrustning.
Kompakt värmemätare för värme och kyla. Godkänd för fjärrvärme. M-bus, 2 pulsin/utgångar. TILLVAL: Kylamätning (RSK 4647719). TILLBEHÖR: Modbus (RSK 4647715), wireless M-bus (RSK 4647716), 24V-matning (RSK 4647717), 230V-matning (RSK 4647718), kopplingar, adaptrar, mätinsamlingsutrustning.
| RSK-nummer | 5182137 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SKU-03-2-1-3-5-1-15 |
| GTIN | - |
| Produkt | Energimätare |
| Produktnamn | SKU-03 DN25 qp 3,5 260 |
| Dimension | G32 (DN25) |
| Storlek | L=260mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 maxtemp 130°C, qp 3,5m3/h |
| Effekt/Eldata | batteri/230V |
| Funktion | ultraljuds värmemätare |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | röd/vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | MID klass 2 |
| Övrig info | med temperaturgivare/dykrör |
| Tillverkarens produktsida | http://ambiductor.se/sv/produktkatalog/energimatare/kompakta-energimatare/sku-03 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | SKU-03-2-1-3-5-1-15 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://ambiductor.se/sv/produktkatalog/energimatare/kompakta-energimatare/sku-03 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 310 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 4,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5182137 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SKU-03-2-1-3-5-1-15 |
| GTIN | - |
| Produkt | Energimätare |
| Produktnamn | SKU-03 DN25 qp 3,5 260 |
| Dimension | G32 (DN25) |
| Storlek | L=260mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 maxtemp 130°C, qp 3,5m3/h |
| Effekt/Eldata | batteri/230V |
| Funktion | ultraljuds värmemätare |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | röd/vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | MID klass 2 |
| Övrig info | med temperaturgivare/dykrör |
| Tillverkarens produktsida | http://ambiductor.se/sv/produktkatalog/energimatare/kompakta-energimatare/sku-03 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | SKU-03-2-1-3-5-1-15 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://ambiductor.se/sv/produktkatalog/energimatare/kompakta-energimatare/sku-03 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 310 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 4,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |