Inlagd: 2019-12-09
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, WZ WPD FS, Qp100 Cl. 3, 130 ℃, 250 DN125 PN16. Turbinhjulsmätare typ Woltman, Qp100 m3/tim, kompletteras med enhet för Pulsutgång. Avsedd för horisontell/vertikal montering. Anslutning, DN125, PN16, bygglängd 250 mm. Max temp 130 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN16
Sensus flödesgivare för energimätning, WZ WPD FS, Qp100 Cl. 3, 130 ℃, 250 DN125 PN16. Turbinhjulsmätare typ Woltman, Qp100 m3/tim, kompletteras med enhet för Pulsutgång. Avsedd för horisontell/vertikal montering. Anslutning, DN125, PN16, bygglängd 250 mm. Max temp 130 ℃, min temp 5 ℃, tryckklass PN16
| RSK-nummer | 4956803 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | WPFML62A |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | WPD FS Qp100, 125/250 |
| Dimension | DN125 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp100 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Woltman turbinhjulsmätare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | WPFML62A |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 125 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 16 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Primärt material | Övrigt |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 100 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Inbyggnadslängd | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 23,57 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_4956794.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4956803 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | WPFML62A |
| GTIN | - |
| Produkt | Varmvattenmätare |
| Produktnamn | WPD FS Qp100, 125/250 |
| Dimension | DN125 |
| Storlek | BL=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp100 / T=5-130 °C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Woltman turbinhjulsmätare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | WPFML62A |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 125 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 16 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Primärt material | Övrigt |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 100 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Inbyggnadslängd | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 23,57 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_4956794.pdf |
|---|---|