Inlagd: 2019-05-02
RSK-nr enhet: ST
Sensus flödesgivare för energimätning, WZ WPD FSL, Qp150 Cl. 3, 130℃, 500 DN150 PN16, 1000L/DE Turbinhjulsmätare typ Woltman, Qp150 m3/tim, Reed-enhet pulsutgång 1000 liter/puls Avsedd för horisontell/vertikal montering. Anslutning, fläns DN150, PN16, bygglängd 500 mm.. Max temp 130℃, min temp 5℃, tryckklass PN16
Sensus flödesgivare för energimätning, WZ WPD FSL, Qp150 Cl. 3, 130℃, 500 DN150 PN16, 1000L/DE Turbinhjulsmätare typ Woltman, Qp150 m3/tim, Reed-enhet pulsutgång 1000 liter/puls Avsedd för horisontell/vertikal montering. Anslutning, fläns DN150, PN16, bygglängd 500 mm.. Max temp 130℃, min temp 5℃, tryckklass PN16
| RSK-nummer | 4956645 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | WPFMM54A |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | WPD Qp150 500 DN150 1000L/DE |
| Dimension | 150 PN16 |
| Storlek | BL=500mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=150, T=5-130 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | woltman |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | WPFMM54A |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 150 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 16 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Primärt material | Övrigt |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 150 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Inbyggnadslängd | 500 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 505 | ||
| Bredd (mm) | 420 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_4956794.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4956645 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | WPFMM54A |
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesgivare |
| Produktnamn | WPD Qp150 500 DN150 1000L/DE |
| Dimension | 150 PN16 |
| Storlek | BL=500mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Qp=150, T=5-130 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | woltman |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | WPFMM54A |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning | Fläns |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 150 |
| Nominell tryckklass (EN 1333) | PN 16 |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 130 °C |
| Primärt material | Övrigt |
| Nominellt flöde qp (EN 1434) | 150 m³/h |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Inbyggnadslängd | 500 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 505 | ||
| Bredd (mm) | 420 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_24_4956794.pdf |
|---|---|