RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-07-13
RSK-nr enhet: ST
TERMOMETER MED DYKRÖR I ROSTFRITT STÅL, RAK MODELL, VRIDBART HUS I ALUMINIUM
TERMOMETER MED DYKRÖR I ROSTFRITT STÅL, RAK MODELL, VRIDBART HUS I ALUMINIUM
| RSK-nummer | 5140230 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7340080743743 |
| Produkt | Termometer |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 200X36mm (100mm dykrör) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ±0°C/+30°C (0,5°) |
| Utförande | rak, dykrör utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminium/rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7340080743743 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material processanslutning | Rostfritt stål |
|---|---|
| Dimension processanslutning | 1/2" |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsplacering | Botten/Under |
| Mätområde | 0 - 30 °C |
| Utförandeform | Stor modell (200 mm) |
| Instickslängd | 100 mm |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340080743743 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 325 | ||
| Bredd (mm) | 36 | ||
| Höjd (mm) | 27 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_5140229.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560129206-00021 v1.pdf |
| RSK-nummer | 5140230 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7340080743743 |
| Produkt | Termometer |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 200X36mm (100mm dykrör) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ±0°C/+30°C (0,5°) |
| Utförande | rak, dykrör utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminium/rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7340080743743 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material processanslutning | Rostfritt stål |
|---|---|
| Dimension processanslutning | 1/2" |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsplacering | Botten/Under |
| Mätområde | 0 - 30 °C |
| Utförandeform | Stor modell (200 mm) |
| Instickslängd | 100 mm |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340080743743 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 325 | ||
| Bredd (mm) | 36 | ||
| Höjd (mm) | 27 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_5140229.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560129206-00021 v1.pdf |