RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Industritermometer i pressgjuten aluminium. Blå prismatisk vätska. Helsvarvat dykrör
Industritermometer i pressgjuten aluminium. Blå prismatisk vätska. Helsvarvat dykrör
| RSK-nummer | 5130018 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Q 606A121 |
| GTIN | - |
| Produkt | Termometer |
| Produktnamn | Q 606A121 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 36x200mm, 63mm dykrör |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ±0°C/+120°C 1/1C |
| Utförande | rak, dykrör utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | aluminium, mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | Q 606A121 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material processanslutning | Mässing |
|---|---|
| Dimension processanslutning | 1/2" |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsplacering | Botten/Under |
| Mätområde | 0 - 120 °C |
| Utförandeform | Stor modell (200 mm) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 260 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_151_5130026_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_151_5130018.pdf |
| RSK-nummer | 5130018 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Q 606A121 |
| GTIN | - |
| Produkt | Termometer |
| Produktnamn | Q 606A121 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 36x200mm, 63mm dykrör |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ±0°C/+120°C 1/1C |
| Utförande | rak, dykrör utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | aluminium, mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | Q 606A121 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material processanslutning | Mässing |
|---|---|
| Dimension processanslutning | 1/2" |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsplacering | Botten/Under |
| Mätområde | 0 - 120 °C |
| Utförandeform | Stor modell (200 mm) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 260 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_151_5130026_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_151_5130018.pdf |