RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2005-04-21
RSK-nr enhet: ST
Instickstermometer med dykrör 50mm anslutning bakåt, a-collection -20°C/+60°C
Instickstermometer med dykrör 50mm anslutning bakåt, a-collection -20°C/+60°C
| RSK-nummer | 5140516 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Termometer |
| Produktnamn | SIKA |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø65mm hus, 50mm dykrör |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | -20°C/+60°C |
| Utförande | bakåt, dykrör utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | nickel |
| Ytbehandling | förnicklad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Material processanslutning | Mässing |
| Dimension processanslutning | 1/2" |
| Anslutning | Utvändig gänga |
| Anslutningsplacering | Baksida |
| Mätområde | -20 - 60 °C |
| Diameter på hus/kapsling | 65 mm |
| Instickslängd | 50 mm |
| Fönstermaterial | Fönterglas |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 68 | ||
| Bredd (mm) | 67 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,13 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_5140516.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_5140516.pdf |
| RSK-nummer | 5140516 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Termometer |
| Produktnamn | SIKA |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø65mm hus, 50mm dykrör |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | -20°C/+60°C |
| Utförande | bakåt, dykrör utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | nickel |
| Ytbehandling | förnicklad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Material processanslutning | Mässing |
| Dimension processanslutning | 1/2" |
| Anslutning | Utvändig gänga |
| Anslutningsplacering | Baksida |
| Mätområde | -20 - 60 °C |
| Diameter på hus/kapsling | 65 mm |
| Instickslängd | 50 mm |
| Fönstermaterial | Fönterglas |
| Max. arbetstryck | 16 bar |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 68 | ||
| Bredd (mm) | 67 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,13 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_5140516.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_49_5140516.pdf |