RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-02-21
RSK-nr enhet: ST
Manometerkoppel 3-punktsmätning för differenstryck, mässing inv G10
Manometerkoppel 3-punktsmätning för differenstryck, mässing inv G10
| RSK-nummer | 5118541 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1051185720 |
| GTIN | 7331807074011 |
| Produkt | Manometerkoppel |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 3-punkts |
| Tryck/Flöde/Temp | PN25 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för differenstryckmätning |
| Utförande | invändig gänga |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 1051185720 |
|---|
| GTIN | 7331807074011 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet hus/kapsling/stomme | Mässing CuZn40Pb2 (CW617N) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Anslutning 1 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutning 2 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsmått 1 | 3/8" (10) |
| Inkl. spindelmutter och lödningsrö | Nej |
| Anslutningsmått 2 | 3/8" (10) |
| Med kopplingsmutter, anslutning 2 | Ja |
| Med anslutning för test/mätning | Ja |
| Typ av testanslutning | Fläns |
| Tryckklass | PN 25 |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 25 bar |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 120 °C |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 25 bar |
| Manövrering | Handratt |
| Längd handtag / Diameter handratt | 58 mm |
| Nyckelvidd | 23 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 198 | ||
| Vikt (kg) | 1,616 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5118541.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_5118541.pdf |
| RSK-nummer | 5118541 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1051185720 |
| GTIN | 7331807074011 |
| Produkt | Manometerkoppel |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 3-punkts |
| Tryck/Flöde/Temp | PN25 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för differenstryckmätning |
| Utförande | invändig gänga |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 1051185720 |
|---|
| GTIN | 7331807074011 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet hus/kapsling/stomme | Mässing CuZn40Pb2 (CW617N) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Anslutning 1 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutning 2 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsmått 1 | 3/8" (10) |
| Inkl. spindelmutter och lödningsrö | Nej |
| Anslutningsmått 2 | 3/8" (10) |
| Med kopplingsmutter, anslutning 2 | Ja |
| Med anslutning för test/mätning | Ja |
| Typ av testanslutning | Fläns |
| Tryckklass | PN 25 |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 25 bar |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 120 °C |
| Max. arbetstryck vid max. medietemperatur | 25 bar |
| Manövrering | Handratt |
| Längd handtag / Diameter handratt | 58 mm |
| Nyckelvidd | 23 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 198 | ||
| Vikt (kg) | 1,616 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5118541.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_5118541.pdf |