Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Dykrör 3/4" mässing längd 220 mm f AVTA, AVTB. För vivare med dim 18mm.
Dykrör 3/4" mässing längd 220 mm f AVTA, AVTB. För vivare med dim 18mm.
| RSK-nummer | 5402268 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 003N0050 |
| GTIN | 5702423013463 |
| Produkt | Dykrör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | DN20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för ventil AVTA & AVTB |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=003N0050&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 003N0050 |
|---|
| GTIN | 5702423013463 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=003N0050&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
|---|
| Modell/Utförande | Enkel |
|---|---|
| Material dykrör | Mässing |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Diameter (innermått) | 18 mm |
| Instickslängd | 210 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702423013463 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 35 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_22_5402060_gruppfil.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_22_2988131.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/cedkl_22_5402268.pdf |
| RSK-nummer | 5402268 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 003N0050 |
| GTIN | 5702423013463 |
| Produkt | Dykrör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | DN20 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för ventil AVTA & AVTB |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=003N0050&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 003N0050 |
|---|
| GTIN | 5702423013463 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=003N0050&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
|---|
| Modell/Utförande | Enkel |
|---|---|
| Material dykrör | Mässing |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Diameter (innermått) | 18 mm |
| Instickslängd | 210 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702423013463 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 35 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,22 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_22_5402060_gruppfil.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_22_2988131.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/cedkl_22_5402268.pdf |