Avaktiverad 2021-11-29
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-08-22
RSK-nr enhet: ST
Vattenmätarkonsol för 1 st vattenmätare 110 mm Q3 2,5 med anslutning G20. Modell 6153-2K väggavstånd 20 mm. Levereras med 2 avstängningsventiler blått vred. Fler varianter och anslutningar finns på vår hemsida www.beulcoarmatur.se
Vattenmätarkonsol för 1 st vattenmätare 110 mm Q3 2,5 med anslutning G20. Modell 6153-2K väggavstånd 20 mm. Levereras med 2 avstängningsventiler blått vred. Fler varianter och anslutningar finns på vår hemsida www.beulcoarmatur.se
| RSK-nummer | 5208136 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0261532010 |
| GTIN | 7331807019401 |
| Produkt | Installationssats |
| Produktnamn | 6153-2K |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för 110mm mätare |
| Utförande | invändig gänga, enkel, låg |
|---|---|
| Färg | blått vred |
| Ytbehandling | - |
| Material | avz mässing, rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | ventil x ventil blått vred |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 0261532010 |
|---|
| GTIN | 7331807019401 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Vattenmätarstorlek | Qn 1,5 |
|---|---|
| Monteringsriktning | Horisontell |
| Material konsol | Rostfritt stål |
| Ytskydd konsol | Obehandlad |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Typ av avstängningsventil | Kulventil |
| Material ventil | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Anslutning 1 | Invändig gänga |
| Dimension anslutning 1 | DN 15 |
| Anslutning 2 | Invändig gänga |
| Dimension anslutning 2 | DN 15 |
| För antal vattenmätare | 1 |
| Lämpligt för vattenmätare längd | 110 - 110 mm |
| Låsbar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 280 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,73 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5208136.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5208136.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5208136.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_5208136.pdf |
| RSK-nummer | 5208136 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0261532010 |
| GTIN | 7331807019401 |
| Produkt | Installationssats |
| Produktnamn | 6153-2K |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för 110mm mätare |
| Utförande | invändig gänga, enkel, låg |
|---|---|
| Färg | blått vred |
| Ytbehandling | - |
| Material | avz mässing, rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | ventil x ventil blått vred |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 0261532010 |
|---|
| GTIN | 7331807019401 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Vattenmätarstorlek | Qn 1,5 |
|---|---|
| Monteringsriktning | Horisontell |
| Material konsol | Rostfritt stål |
| Ytskydd konsol | Obehandlad |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Typ av avstängningsventil | Kulventil |
| Material ventil | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Anslutning 1 | Invändig gänga |
| Dimension anslutning 1 | DN 15 |
| Anslutning 2 | Invändig gänga |
| Dimension anslutning 2 | DN 15 |
| För antal vattenmätare | 1 |
| Lämpligt för vattenmätare längd | 110 - 110 mm |
| Låsbar | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 280 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,73 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5208136.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5208136.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5208136.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_5208136.pdf |